25 września 2015

MORZE + GÓRY | 2015

W tym roku w planach była tylko Austria, ale dzień przed naszym wyjazdem okazało się, że w miejscu, do którego jedziemy, pada. Mocno pada. Przed kolejnych pięć dni. Wieczór spędzony nad mapą i prognozą pogody przyniósł jedyne możliwe dla nas rozwiązanie - wakacje zaczynamy od Chorwacji, a do Austrii przenosimy się później. 

Naszym pierwszym przystankiem była wyspa Krk. Już drugi raz zatrzymaliśmy się na campingu Skrila (w Starej Basce), który bardzo, bardzo polecam. Chorwackie dni mijały nam głównie na plaży, z książką i zestawem do nurkowania. Pochmurną sobotę wykorzystaliśmy na spacer górskim szlakiem, niestety przez zbliżającą się burzę nie zdążyliśmy dotrzeć na sam szczyt - Veli Vrh.


Po kilku dniach na Krku przenieśliśmy się w Alpy Sztubajskie. Szczęśliwie trafiliśmy na dwudniowe okno pogodowe i mogliśmy podczas wyjść podziwiać piękne szczyty. Wydaje się, że zdążyliśmy w ostatnim momencie - od kilku dni na parkingu, na którym zostawiliśmy podczas jednej wycieczki auto, leży już śnieg. Oprócz nieco nieśmiałych owiec udało nam się spotkać dwukolorowe kozy (które nic sobie nie robiły z turystów i siedziały na samym środku szlaków) oraz świstaki!

W drodze powrotnej zajechaliśmy jeszcze nad austriackie jeziora Wolfgangsee i Attersee.

Dziesięć dni minęło niesamowicie szybko. Odkąd wróciliśmy pachnie wokół jesienią.
5 komentarzy:

 1. Zdjęcia są genialne.......!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ tam pięknie ! I te Twoje zdjęcia, niesamowite !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały klimat! Tęskno mi do takich widoków...

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo przyjemnie mi się oglądało Twoje zdjęcia. i super wyjazd. zastęskniłam za namiotem. i pluję sobie w twraz za to, że byłam blisko attersee i nie pojechałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy4/11/15 21:59

  Piękne zdjęcia!
  Natu

  OdpowiedzUsuń